Skip to content

Bireysel terapiler günlük yaşamla ilişkili zorluklar veya ruh sağlığı ile ilişkili klinik durumlarda kişiye özel çalışmaları kapsamaktadır. Bu çalışmalar, belirli bir konuya ilişkin bir veya birkaç seanstan oluşabilen danışma görüşmeleri olabileceği gibi herhangi bir durum, davranış veya sorunun çözümüne ilişkin uzun süreli terapi sürecini de kapsayabilmektedir. 

Psikologlarımız bireysel terapilerde bilişsel davranışçı terapiler, EMDR, ACT, Şema Terapi ve Psikodinamik Yönelimli Terapi uygulamalarını kullanmaktadır. Bilimsel olarak geçerliliği kanıtlanmış bu yöntemler aynı zamanda dünya genelinde psikoloji alanında yaygın şekilde kullanılan terapi uygulamalarıdır.

Bireysel terapi seansları 50 dk sürmekte ve seans sıklıkları başvuru sebebi ile belirtilerin şiddetine göre planlanmaktadır. Sürece ilişkin bu detaylar ve terapi hedefleri genellikle ilk seansta belirlenir.

Hayattaki en büyük değişimlerin insan zihninde başladığına inanarak, çalışmalarımızda danışanlarımıza en iyi desteği sunabilmek için alanımızdaki  güncel uygulamaları takip etmekte ve bu uygulamalarda meslek etiği, gizlilik, güven ve insan odaklı yaklaşımı vazgeçilmez görmekteyiz.

Bireysel terapiler kapsamında ekibimizdeki psikologlardan aşağıdaki alanlarda destek alabilirsiniz:

-Anksiyete (kaygı) bozuklukları

   Genel anksiyete bozukluğu

    Panik bozukluk

    Sosyal Fobi

    Travma sonrası stres bozukluğu

-Obsesif kompülsif bozukluk

-Depresyon

-Öfke kontrolü

-Yeme bozuklukları

– Kayıp ve ayrılık süreçleri

-Dürtü kontrolü

-Dikkat ve performansla ilişkili sorunlar

-Adaptasyon sorunları

-Yaşam doyumu ve mutsuzluk

-Sosyal ilişkiler ve romantik ilişkilerle ilişkili sorunlar

Bireysel terapi randevularınızı sitemiz üzerinden online oluşturabilir veya bize ulaşabilirsiniz.