Skip to content

İlişki ile ilgili sorunlar bireyin günlük yaşamında ve işlevselliğinde önemli bozulmalara yol açabilmektedir. Bireysel anlamda depresyon başta olmak üzere farklı ikincil sorunlara sebep olabilen ilişki sorunlarına müdahale etmek ilişki sağlığı kadar bireylerin fiziksel ve ruhsal sağlıkları için de önemlidir.

İlişki ve çift terapisi çalışmalarımızda flört dönemi, evlilik veya boşanma süreçlerine ilişkin durumlar terapi sürecinde ele alınmaktadır. Bu süreçte çiftlerin yaşadıkları günlük yaşam sorunlarından travmatik deneyimlere kadar farklı alanlarda psikologlarımız bilimsel ve etkin terapi yöntemleriyle destek olmaktadır.

60 dk süren çift terapileri sıklıkla çiftlerle birlikte yürütülse de bazı durumlarda bireysel görüşmeler de planlanabilmektedir. Seans planlaması, görüşmelerin ne sıklıkta ve ne şekilde yapılacağı ilk seans sonrasında psikolog ve danışanlar ile birlikte belirlenmektedir.

İlişki çalışmalarında çift terapisi uygulamaları haricinde, bazı durumlarda bireysel çalışmalar planlandığından, bireysel terapilerde kullanılan terapi yöntem ve uygulamaları da tercih edilebilmektedir. Evlilik ve ilişki terapisi alanında aşağıdaki konularda psikologlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

Partner seçimi ve ilişki dinamikleri ile tekrarlayan sorunlar,

İlişkide sözel, fiziki veya duygusal şiddetle ilişkili sorunlar,

İlişkide iletişim ve işbirliğine ilişkin sorunlar,

İlişki sorumlulukları ve rollere ilişkin yaşanan sorunlar,

Üçüncü ilişkilere ilişkin travmatik olayların bireysel ve aile bütünlüğü üzerinde yarattığı etkiler,

Cinsel yaşamla ilişkili sorunlar,

Boşanma ve boşanma sonrası süreçlerde yaşanan bireysel ve çift sorunları,

Anne baba tutumları ve ebeveyn becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar.

 

İlişkinizle ilgili sorunlar yaşıyor ve bu konuda profesyonel destek ihtiyacı hissediyorsanız, sorunlarınızı ertelemeden destek almak önemlidir. Bu konuda merkezimiz uzmanlarımızdan randevu almak isterseniz online randevu sekmesi üzerinden randevu oluşturabilir veya bize telefonla ulaşabilirsiniz.