Skip to content

online-terapi-psikologOnline Terapi Nedir?

Online terapi veya online psikolojik danışmanlık internet üzerinden görüntülü ve sesli yada yalnızca sesli görüşmelerle gerçekleştirilen terapi şeklidir. Online terapilerde yüz yüze terapide kullanılan yöntem ve teknikler kullanılabilmekte ve eşit derecede verimlidir. 

Son 10 yılda tanınan ve yaygınlaşan online terapiler özellikle pandemi süreciyle birlikte çok daha yakından tanınan ve tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir. Psikolograndevum.com olarak 2020 yılı itibariyle online terapi çalışmalarımızda Türkiye’nin tüm bölgelerine ve ülkemiz dışında 14 ülkede yaşayan binlerce Türk vatandaşına yaşadıkları zorluklarda destek sağladık.

Online Terapinin Avantajları

Online terapinin en büyük avantajlarından birisi kuşkusuz zamandan ve mekandan bağımsız olmasıdır. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları, şehir dışında yaşayanlar ve zaman sorunu yaşayanlar için büyük kolaylık sağlayan online terapiler aynı zamanda psikolog seçimi konusunda da çok daha fazla alternatif sunmaktadır.

Online Terapilerde Gizlilik ve Güvenlik

Online görüşmeler yüz yüze terapilerde uygulanan etik kurallara bağlı yürütülmektedir. Merkezimiz bünyesinde yaptığımız görüşmelerde özel yazılımları değil skype gibi tarafsız ve güvenli uygulamaları tercih etmekteyiz.

Online Terapist Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Online terapist seçerken en önemli etkenlerden birisi kuşkusuz terapistin yetkinliği ve terapi alanındaki deneyimidir. Bu sebeple seçeceğiniz uzmanın online terapiler haricinde yüz yüze terapiler yaptığından ve terapi alanında çalıştığından emin olmanızda fayda vardır. Bununla birlikte destek alacağınız uzmanın başvurunuzla ilgili konularda çalışma yapması ve danışan görüşleri gibi diğer hususlar da online terapist seçerken önemli noktalar olabilmektedir.

Online Psikolog Randevusu ve Ödeme Süreçleri

Online psikologlarımızdan randevu almak için online randevu linkini tıklayabilir veya bize telefonla ulaşabilirsiniz.

Seans ödemelerinde sitemiz üzerinden kredi kartı işlemi yapılamamaktadır. Ödemeler için banka havalesi işlemleri uygulanıp, yurtdışında yaşayan danışanlarımız ‘Transferwise’ uygulaması ile düşük ücretlerle ülkeler arası eft yapabilmektedir.