Panik Atak Testi

Bir kaç dakikadan bir kaç saate kadar sürebilen panik ataklar yoğun kaygı ve fiziksel konforsuz belirtilerin eşlik ettiği psikolojik bir durumdur. Panik ataklar sırasında kişi sıklıkla ölme, aklını yitirme, bayılma ya da fenalaşma endişelerine kapılır. Tedavi edilmediğinde günlük yaşamı, ilişkileri ve işlevselliği olumsuz etkileyen panik ataklarda psikoterapi oldukça etkili sonuçlar sağlayabilmektedir. Panik atak ve anksiyete ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız merkezimizden yüz yüze veya online terapi ile destek alabilirsiniz.

Panik atak testi durumunuza ilişkin fikir edinmeniz amacıyla sunulan bilimsel bir ölçektir (Panik Agorafobi Ölçeği, Bandelow 1995). 14 maddeden oluşan panik atak testini sonuçlarını alabilmek için lütfen her maddeyi işaretlediğinizden emin olunuz.

Öfke Kontrolü Testi

Sürekli Öfke ve Öfke İfade Tarzı Ölçeği

Aşağıda kişilerin kendilerine ait duygularını anlatırken kullandıkları bir takım ifadeler verilmiştir. Her ifadeyi okuyun, sizde öfke yaratan durumları ve öfkelendiğiniz anları düşünerek nasıl hissetiğinizi düşünün ve belirtilen seçenekler içinde sizi en iyi tanımlayanı seçerek işaretleyin. Test toplam 34 maddeden oluşmaktadır. Doğru ya da yanlış cevap yoktur.

Mükemmeliyetçilik Testi

Aşağıda kişilik özellik ve davranışlarına ilişkin bir dizi ifade bulunmaktadır. Her ifadeyi okuduktan sonra o maddede belirtilen fikre katılma derecenizi size uygun olanı işaretleyerek belirtiniz. Bu ölçek kişisel görüşlerinizle ilgilidir, bunun için doğru ya da yanlış cevap vermek söz konusu değildir. Önemli olan işaretlediğiniz rakamın sizin gerçek düşüncenizi yansıtmasıdır. Ölçekte toplam 45 madde bulunmaktadır.

Özgüven Testi

Lütfen aşağıdaki maddeleri okuyarak kendiniz için en uygun olanı işaretleyiniz.

Sosyal Fobi Testi

Lütfen aşağıdaki maddeleri okuyarak kendiniz için en uygun olanı işaretleyiniz.

Anksiyete Testi

Beck Anksiyete Ölçeği

Aşağıda insanların kaygılı ya da endişeli oldukları zamanlarda yaşadıkları bazı belirtiler verilmiştir.
Lütfen her maddeyi dikkatle okuyunuz. Daha sonra, her maddedeki belirtinin BUGÜN DAHİL SON BİR (1) HAFTADIR sizi ne kadar rahatsız ettiğini
uygun cevabı işaretleyerek doldurunuz.

Bu test anksiyete semptomlarının şiddetini ölçmek için hazırlanmış ve türkçe standartizasyonu yapılmış bilimsel bir materyaldir. Tanı koyma amacı taşımamaktadır. Durumunuzun detaylı değerlendirilmesi için bir uzmanla görüşmeniz gerekir.